VPX Cartomator

Představení

VPX Cartomator, speciální edice DCT tanku v high-end provedení, kterou bych Vám ukázat, již několik dní vlastním a jsem nadšen 🙂 Jde v podstatě o variantu DCT tanku, jakou představoval článek od Zdeňka. Tato speciálně edice, je v podstatě velmi podobná co do funkčnosti. Vzhled je už ale jiný 🙂 Jde o klasický DCT tank, jen je to vše zabaleno do krásného obalu, který je velmi krásný, velmi kvalitní a vcelku i velmi drahý.

Základna a horní část jsou vyrobeny z nerezové oceli s luxusní povrchovou úpravou v matném provedení. Základna a horní část jsou mírně zkoseny, takže na gripu vypadají krásně. Průhledná část tanku je vyrobena z tmavého polykarbonátu, který je velmi odolný.

 

Popis

VPX Special Edition Cartomator je určen pro vatičkové cartomizéry s délkou 35mm, LR nebo Turbo cartomizéry. Objem celého tanku je něco přes 2,5 ml + obsah samotného cartomizéru (cca 0,6 ml). Součástí dodávky je jeden cartomizér LR s již předvrtaným otvorem.

 

 

Lze tedy používat jakékoli oblíbené vatičkové cartomizéry, které mají délku 35mm (závit se do délky nepočítá). Cartomizéry, které se zde používají nemusí mít nutně tu rozšířenou část u závitu jako i u klasických DCT. V základně a v horní části je velmi dobrý těsnicí kroužek, který drží samotný cartomizér velmi silně, takže ho jen tak něco nevytlačí. Je možné používat klasické cartomizéry, jen je třeba udělat otvor ve spodní části cartu. Pro zhotovení otvoru nám poslouží cokoli, čím jsme schopni do tenkého kovu udělat otvor. Je možné si také přikoupit univerzální „děrovač“, se kterým to jde velice jednoduše.

 

 

S tímto děrovačem to jde samo 🙂 Poprvé jsem se lekl, jak lehce to jde. Zvládne to úplně každý.

Údržba a plnění

Celý tank lze samozřejmě krásně rozebrat a vyčistit. I když tam není co moc čistit. Cartomizér se nijak nečistí a po několika naplněních resp. když přes něj „protoče“ 15ml liquidu je k ničemu a je třeba vložit nový vnitřek. Cartomizéry se pohybují kolem 40,- kč. Ta hodnota, 15 ml je samozřejmě jen orientační a někomu může vydržet méně, někomu více. Hodně záleží na druhu liquidu, který používáme, ale to je již asi na jinou debatu.

Před prvním naplnění zcela nového VPX tanku ,je vhodné jej rozebrat a na obě základy nakapat pár kapek liquidu nebo VG, kterým pak „namažeme“ těsnící kroužky po celém obvodu. Je to z důvodu lepšího složení a také těsnosti. Plnění je v podstatě stejné jako u DCT s tím rozdílem, že lze bez použití stříkačky naplnit celý tank až po víčko. Protože není nutné používat stejné carty jako u DCT, lze celý cartomizér zasunout závitem dovnitř a pak klidně naplnit až do plna a cartomizér po té vysunout zpět na své místo.

Zkušenosti a závěr

Co se týče celkového zpracování tanku, musím říct, že zpracování a vzhled je opravdu kvalitní a dobře povedená práce. Na Gripech to vypadá velmi pěkně. Používám tento VPX tank více jak týden a nezaznamenal jsem žádný problém. Samozřejmě nejdůležitější část je samotný cartomizér, který může být třeba vadný a pak nám nepomůže nic. Neméně důležitým prvkem je otvor(y) v samotném cartomizéru. Záměrně píšu i „otvory“, protože i dva otvory naproti sobě nejsou od věci. Zvlášť při velmi hustých liquidech. Do jednoho kusu, jsem udělal dva celkem velké otvory a tank naplnil liquidem na bázi 80% VG. Trochu déle trvalo, než se vše nasáklo do samotné cartomizéru a zde je vhodné nakapat cca15 kapek přímo do cartomizéru, což můžeme udělat vždy po novém naplněním, resp. když použijeme zcela nový cartomizér. V průběhu kouření, není nutné žádné další dokapávání.

Nemůžu říct, že by tento cartomizér byl zázračně lepší než ten klasický DCT tank, ale vzhledem k tomu, že zpracování a těsnost dílů je mnohem lepší, nezažil jsem věci jako protáčení tanku na cartomizéru nebo nechtěné zasunutí nebo vysunutí cartomizéru z tanku  jako u DCT. Vystřídal jsem  již několik typů cartomizérů, které jsem vždy jen „nadírkoval“ i dvěma otvory, nikde nic neteče, údržba žádná, prostě pohoda. Stříkačku s jehlou či ubrousek jsem již delší dobu nepoužil. S jedním cartomizérem vždy propálím cca 15ml (jak kdy), pak je již třeba vyměnit za nový a jede se dál.

 

Diskuze ZDE