RaKův tank

Výroba tanku z domácí produkce 🙂

Krátký popis:

Pokud Vám vyhovuje chuťové podání z CE2 Ultimate (XL) a říkáte si, že by to chtělo větší nádobku na liquid, tak je tento tank RaKův tank pravděpodobně ta správná volba. Jeden náš uživatel z diskuzního fóra je po večerech vyrábí. Tedy nevyrábí samotné CE2, ale jedná se o tank, ve kterém je zmiňovaný clearomizer CE2.

Jak je vidět z obrázku, jedná se o dvě verze. Větší, pro cca 4ml liquidu a menší, pro cca 2ml liquidu. Velmi pěkně a kvalitně zpracováno. V zahraničí se tyto tanky podobné konstrukce prodávají za cenu kolem 500 – 700,- kč. Tyto tanky vyjdou na polovinu. Vnitřní část tanku tvoří právě oblíbený clearomizer CE2 (ten menší), popřípadě CE2 XL(ten větší). Vše je pohodlně rozebíratelné a je tak možné vše krásně vyčistit. Ta nejdůležitější věc je, že lze vyměnit samotný vnitřek. Když vnitřní část doslouží, stačí si zakoupit novou CE2 a tu vyměnit za stávající. Podání chuti a dýmu je prakticky shodné jako u klasické CE2, tedy chuť je dokonalá a dýmu je opravdu velmi, velmi mnoho. Závitový část je samozřejmě typu 510.

 

Plnění:

Plnění je možné dvojím způsobem. Ten první známe a je vlastně stejný jako u klasické CE2. Použijeme stříkačku s jehlou a do malého otvoru (jednoho ze dvou) zasuneme jehlu naplnimě obsah tanku liquidem.

 

Další způsob naplnění vyžaduje sundání celého vrchního dílu. Je pak možné použít přímo lahvičku s liquidem a nemusíme používat stříkačky a jehly

Plnění je tak mnohem rychlejší. Při nasazení horní části je třeba si dát pozor a nasadit horní kryt tak, aby výřezy pro knoty přesně seděly na knotech a nebyly moc „přiškrcené“.

 

Údržba:

Kdo zná a používá CE2, není to nic nového. I zde je možné vše rozebrat, vypláchnout, provést suché pálení a zase vše poskládat a opět se těšit z stále funkčního systému. Jak jsem se již zmínil výše, je možné celou vnitřní část, tedy CE2 vyměnit za novu. Vysunout vnitřek je stejně jednoduché jako když jsem rozebírali klasickou CE2. Tedy našroubovat na baterii a mírným tahem vysunout vnitřní část z tanku.

  

Po té, stejným způsobem zasuneme novou vnitřní část a je to 🙂

 

Zkušenosti a závěr:

Pro někoho budou vhodnější ty menší, pro někoho zase ty větší, ale uplatnění si tento tank určitě najde. Osobně mám raději ty menší, protože ten velký mám tak na tři dny, takže kouřit tři dny pořád stejný liquid mě nebaví a mám rád změnu. Je to samozřejmě věcí každého. Někomu stačí 2,5ml na celý den a někdo spotřebuje 5ml taky za celý den. Jsme prostě různí 🙂 V každém případě je tento tank velmi dobrým systémem, který nijak nevychází z nějakého nového systému, ale větší nádobka pro liquid, krásné a kvalitní provedení je jen PLUS 🙂 A taky se můžeme ve svém okolí pochlubit, že máme něco „extra“ 🙂

 

Cena a nákup:

RaKův tank, více ZDE

 

P.S.
Na obrázcích jsou použity náustky – DripTipy, které nejsou součástí tanku