STURM Mod & Sturminator

STURM Mod & Sturminator – Tak zní název jednoho moc pěkného gripu a tanku.

STURM MOD

Malý, teleskopický grip na baterie 14500 a 14650

Závit: 510

Délka: 82mm (s baterií 14500)

Průměr: 18mm

Materiál: Nerez

Spínání: mechanické, bez elektroniky

Cena: cca 1400,- kč

 

STURMINATOR

Luxusnější DCT.

Závit: 510

Délka: 37mm (bez driptipu)

Průměr: 18mm

Materiál: Nerez

Cena: 700,-

 

Konečně dorazil očekávaný grip STURM + STURMINATOR.

Ihned jsem vše poskládal, doplnil cartomizér a baterii 14500 a hurá na to.

Celý set, tedy grip a tank pro vatový cartomizér jsem měl již delší dobu objednám u jednoho polského výrobce. Není to žádný prodejce, tedy není kupován na žádném eshopu, ale je to vaper jako každý z nás. Jen je šikulka a vyrábí takové pěkné kousky 🙂  Jmenuje se Lukáš a je uživatelem diskuzního fóra VaporWall jako „ooSTURMoo“. Kde jsem toto vše u něho objednal. Samozřejmě se dá pořídit i jako samostatný grip či jen tank pro cartomizér.

 

Samotný STURM MOD je teleskopický grip a je určen pro dva typy baterií 14500 a 14650. Je z nerezu, takže to není žádný lehký gripík, ale vzhledem k velikosti je poměrně skladný. Grip je opravdu velmi dokonalé zpracován, a to jak na povrchu, tak vevnitř. Vše se dá v případě potřeby rozebrat a vyčistit. Není osazen žádnou elektronikou a má mechanické tlačítko ve spodní části. Tlačítko se dá aretovat pootočením spodního aretačního kroužku. Spínání je ve spodní části a pružina, která je v tlačítku je vcelku silná a tak samotným postavením gripu s plně natankovaným tankem, nehrozí nechtěné sepnutí tlačítka, což u některých jiných gripů není možné a je nutné vždy aretovat. Tady to nutné není, což mě osobně velmi potěšilo. „Tuhost“ pružiny v tlačítku není ale nikterak závratná a tak lze tlačítko sepnout i malíčkem. Grip je jak jsem již zmínil teleskopicky, je tedy možné používat dva druhy baterií, 14500 a 14650. Používám baterie AW IMR 14500 s kapacitou 600mAh. Ty větší baterie 14650 se dají pořídit s kapacitou 1600mAh. Bohužel kvalita těchto článků nebude ani náhodou splňovat tuto hodnotu kapacity a proti AW IMR bateriím nebudou dosahovat takových proudových hodnot. Ale to už je zase na jiné téma…. možnost zde je a tak je na každém co zvolí.

 

Samotný STURMINATOR je klasický tank, jaký již jsme zde představili. Takže to není nic nového, ale Lukášovo zpracování, použité materiály z tohoto příslušenství dělají luxusní kousek, kterému se nedalo odolat. Je určen pro menší typy vatičkových cartomizérů (výška 35mm), které jsem si velmi oblíbil a k jinému luxusnímu kousku VPX, jsem pořídil i tenhle. Dalo by se říct, že to není nic nového a je to jen zabaleno do jiného futrálu. Ano, je to tak, ale nejen že to krásně vypadá, tak s těmi správnými cartomizéry i velmi dobře chutná. Velmi rád si zabafám z VPX nebo z tohoto Struminátoru. Vše je v podstatě stejné, tedy tank se dá rozebrat. Vše je vyrobeno opět velmi precizně. Tělo tanku je z nerezu, stejně jako horní i spodní „čepice“. Vše do sebe krásně zapadá a je radost to používat. V dnešní době obnovitelných atomizéru to může někomu připadat jako krok zpět, ale chuťové podání toho správného cartomizéru, není k zahození…. Na obou čepicích jsou těsnící kroužky a to jak na vnitřní straně, pro utěsnění cartomizéru, tak na vnější straně, pro utěsnění těla tanku. Tyto těsnící kroužky pro utěsnění tanku by mohli být o něco širší, aby samotné tělo lépe, resp. silněji drželo na spodní a horní základně. Při nějaké drsnější manipulaci by se mohlo tělo tanku mírně pohnout od základny a hrozilo by protečení liquidu. To je ale jen můj názor, protože jsem zvyklý z VPX, že základy drží opravdu velmi silně a je problém je sundat. Zde to jde velmi lehce. Vyměnit o-kroužky je ale to nejmenší. Protože tělo tanku je z nerezu, vnitřek těla je opatřen plastovou částí, aby bylo možné sledovat naplnění liquidem přes jeden průzor, který je v těle. Takže lze pohodlně vidět, kolik ještě zbývá liquidu. Plnění je stejné jako na podobných systémech. Zde žádná převratná záležitost nehrozí 🙂

 

S celou sadou, tedy gripem i tankem, jsem velmi spokojen. Krásná a dokonalá práce výrobce z Polska (Lukáš – na fóru VaporWall má nick „ooSTURMoo“)