Mapa uživatelů

Mapa uživatelů a prodejců webu i diskuzního fóra

Na webu (fóru) WillPro jsem se inspiroval jednou takovou „blbostí“, která se mi zalíbila 🙂

Jedná se o mapu uživatelů a obchodů s potřebami pro vaping. Na této mapě se zobrazuje přibližná poloha uživatele, tedy jeho bydliště, pracoviště nebo jen střed města, ve kterém žije. Stejně tak je to i s polohou kamenných obchodů. Uživatel našeho fóra má tak ihned přehled, když bude například potřebovat něco urgentního dokoupit nebo jen tak pro informaci, kolik lidí v jaké lokalitě se této činnosti věnuje.

Údaje na mapě lze v případě, že máte účet a budete přihlášeni na službě Google+ měnit, takže si tam to Vaše městečko můžete přidat sami. Kdo nemá takový účet, samozřejmě si jej nemusí k vůli tomu vytvářet a stačí napsat soukromou zprávu uživateli „TomSoft“ (tedy mě), kde prosím jen uveďte Nick + město, popřípadě ulici, která bude označena jako Vaše místo na mapě (Váš špendlík). Je možné také přidat i krátký text, který se pak bude zobrazovat na mapě.

Uživatelé mají značku:  nebo 

Prodejci mají značku: 

Je pěkné pak sledovat, kde e-kuřáci přibývají, kde jich je nejvíce, kde nejmíň a podobně. Nejde samozřejmě o nějaké tajné informace, je to jen to stejné město, které má většina užiatelů vyplněnou v profile na fóru. Žádné další informace tam nabudou.

Jak je výše uvedeno, že je možné si přidat vlastní pozici špendlíku sám, tak toto bude pravděpodobně omezeno jen na administrátory fóra.
Proč? Důvod je jednoduchý. Tyto údaje je možné měnit, tedy i odstranit jakýmkoli uživatelem z internetu, který má účet ve službě Google+. Z tohoto důvodu je zkušební provoz zatím veřejný a každý si může svou pozici vytvořit sám. V dalším týdnu však budu toto pravděpodobně omezeno a budu tam ty údaje přidávat já za Vás 🙂
To je dobrá služba, ne ?

Stačí mi jen prosím napsat soukromou zprávu na fóru a já se již postarám o zbytek. Bude to tak pravděpodobně lepší a nebude docházet k nějakým nechtěným editacím.

Pro zvětšení a editaci údajů na mapě, klikněte ZDE

Aktuální stav ke dni 1.4.2012

Mapa je nyní pro editaci „zamčená“.
Je to z důvodu toho, aby nedocházelo k nechtěným (nebo třeba i chtěným) editacím již vytvořených bodů. Kdo z registrovaných členů nebo obchodů bude mít zájem se na mapě zviditelnit, napište mi prosím SZ (soukromou zprávu) na fóru s údaji o sobě, které chcete zveřejnit a já je obratem přidám na mapu.

 

Zde je také ke stažení KML soubor, který je možné vložit do Vašich navigací. Samozřejmě jen do těch, které podporují import bodů zájmů z KML formátu. Pro navigační programy iGO8, PRIMO (všechny edice) stačí stažený ZIP soubor rozbalit a obsah, tedy soubor „svet_ecigaret.kml“ vložit do adresáře: CONTENT\USERDATA\POI\

Stažení KML

 

Diskuze k tomuto tématu je ZDE.