Sraz vaperů v Ostravě

Další akce – Sraz vaperů v Ostravě – proběhl včera odpoledne v Ostravě Porubě. Sešlo se přibližně 13 lidí. Sraz pořádaný diskuzním webem e-cigaretafans, kde jsem také členem, ale nenavštěvuji tento web pravidelně. Takže jsem se o srazu dozvěděl na základě telefonátu od návštěvníka webu 🙂 Atmosféra byla super, zábava až do půlnoci 🙂

 

Nemůžu jinak, než se nezmínit o jedné „věci“, kterou poslední dobou na různých diskuzních fórech cítím a pozoruji. Jeden člen jednoho fóra se přece nebude kamarádit s členem druhého fóra. Zní to podivně? Ano zní, ale v některých případech to tak je. Samotnému se mi to nelíbí, i když jsem se osobně s nikým nějak extra nepohádal. Píšu „extra“ to asi znamená že jo, co? No, budu upřímný, jednou jsem měl jistý menší konflikt s jistým prodejcem, už ani nevím proč to bylo… jo vlastně vím, ale to není důležité. A tak jsem byl moc rád, že jsem přišel na sraz toho „druhého“ diskuzního fóra, kde jsem se bavil se všemi lidmi co tam byli. Nikdo neřešil, kdo je z jakého fóra a podobně a tak to má být, bo tak je to správné 🙂 Velmi mě to potěšilo a těším se na další akci a je jedno kdo, nebo které fórum za ním stojí. Takhle by to mělo vypadat, protože hlavní je zájem o vaping a ne nějaké osobní záležitosti. Ano, najdou se lidi co si „nesednou“ ale to je asi všude a je jedno co kdo kouří 🙂 Myslím teda jako e-kouří 🙂

 

Omlouvám se, že jsem to trochu rozebral jinak, než obvykle, ale poslední dobou pozoruji u uživatelů na webech, které se zajímají o vaping, že se jeden naštve na druhého, smaže si účet, jde na jiné fórum, pak to zase udělá i na tom druhém fóru a tak cestuje dále. To cestování je asi v pořádku. Každé z diskuzních fór má více méně jiný nebo aspoň částečně jiný obsah. Jsou zde specializovaná fóra, kde se o komerčních výrobcích moc nemluví, na jiných fórech je to zase většinou o těch komerčních, jinde je zase spíš zábava, ale všude je řeč hlavně o e-cigaretě jako takové a to je důležité.

 

Takže kdo jste z okolí Ostravy, určitě se stavte podívat někdy na sraz. Ti ostatní se mohou podívat na diskuzní fóra, kde jsou plánované akce po různých částech naší republiky.

O tomto diskutuje “Sraz vaperů v Ostravě

 1. McMurphy napsal:

  Sice se to hezky čte, takové to “ jsme na jedné lodi „…:-) Ale v zájmu objektivity pár připomenutí.
  Konflik s prodejcem, který zmiňuješ, vznikl z toho důvodu, že do vlákna tohoto prodejce naeCF , ve kterém představoval konkretní produkt, jsi zcela nekorektně dal odkaz na prodejce jiného, že ten to také prodává.
  A po konfliktu , který následoval, jsi to byl právě ty, kdo zahájil éru demonstrativních odchodů z fóra na fórum jiné .:-) Notabene na forum, na kterém se určitá jména a názvy automaticky vytečkovávají, jako sprostá slova…:-)
  Nic ve zlém, jen připomenutí.

  • TomSoft napsal:

   Tak já jsem zahájil éru odchodů jo? Hm… Já si to dobře pamatuju. Nedal jsem nikde žádný link, jen jsem napsal, že u Trpaslíka to už je dávno a za poloviční cenu. Nic víc, nic míň. A z žádného fóra jsem si nikdy nesmazal účet a provokativně neodešel, tak klídek. Jen jsem na ecf nechodil jako dřív. A na fóru SEC se tečkují slova, ano, ale to neříkej mě. Já jsem to nevymyslel a chtěl bych to zrušit. Leč nejsem tam admin jen já sám. To jen na vysvětlenou a taky nic ve zlém 🙂

 2. McMurphy napsal:

  Dobrá, tak to nebyl link. Tak jsi jen do vlákna jednoho prodejce napsal doporučení na jiného prodejce. Možná tobě to přijde korektní, mě ne. Víš sám dobře, žes to udělal protože ten jeden ti byl sympatičtější než ten druhý…:-) Tolik k té objektivitě.
  Účet si následně nezrušil, pouze jsi prohlásil že na takovém fóru nebudeš.
  A co se týče tečkování slov…každého věc a každého volba, na čem se podílí ať již aktivně nebo pasivně.
  Na srazech v Praze se nikdy neřešilo kdo je na jakém fóru. Vždy se tam komentuje pouze konkrétní činnost toho kterého fóra, včetně míry cenzury na tom kterém fóru.

  • TomSoft napsal:

   Ano, napsal jsem, že na takovém fóru nebudu, když tam bude ten, kdo mi za to, že jsem zmínil že jiný výrobek mají jinde levněji, což mi nepřijde nijak nekorektní, sprostě nadával. Teď už tam není. Proč to tu nebudeme řešit, že.

   To je pořád dokola. Už mě to nebaví. Já jsem k tomu článku jen napsal to co jsem napsal a nemyslel jsem to nijak zle, jen že se mi to líbilo, že to nikdo neřeší odkud kdo je. Kdyby to zrovna byl sraz pořádaný SEC, tak bych to nenapsal, to je pravda, protože by tam bylo 99% lidí ze SEC. Ale včera jsem tam poznal prostě normální lidi, kteří to neřeší a jsem za ně rád. Ale musel se zase najít někdo, kdo to zase všechno řeší a poukazuje na nějaké hlouposti.
   howgh

 3. White Dragon napsal:

  Milej tome, pokud tím „demonstrativním“ odchodem míníš mně, tak jsi vedle jako ta jedle. To, co se strhlo poté, co jsem jen oznámil, že tam nebudu (bez dalšího vysvětlování, důvody jsou soukromé a nesouvisí z žádným prodejcem) se strhlo kvíkání o jedníé lodi apodobně. Přišlo mi jen slušné reagovat Rost-ovi s tím, že prostě (jako většinou) nedorazím. Další rozebírání čehokoliv jsou jen spekulace, ani jeden z vás nezná důvod mého odchodu z diskuse. V žádném případě to nebylo míněno jako nějaké divadlo. Pokud se to někoho z vás dotklo, není to můj problém.
  Hezkej den, človíčku.
  W.D.

  • TomSoft napsal:

   Ach jo, Draku, já jsem tím co jsem psal, nemyslel ani trochu Tebe, ani nikoho konkrétního. Bylo to jen obecně a už vůbec ne na nějaké konkrétní fórum. Ano, vím že si odešel z ECF, stejně jako jiní odešli z SEC, jiní zase odešli z WP fóra a podobně. Jen jsem se obecně zmínil, že mě to mrzí, že lidi takhle cestujou a je jedno na kterém fóru jsou, byli nebo budou. Nebylo to myšleno na nikoho konkrétního. Opravdu ne. Doufám, že se na nějakém tom sraze zase uvidíme.
   Měj se hezky.
   P.S.
   Tím cestováním myslím rušení účtu. To že je někdo na nějakém fóru, pak je jinde a na to staré nechodí, je v pořádku, prostě mu to jinde vyhovuje více. Ale když si někdo smaže účet, je jedno z jakého důvodu, se mi zdá zbytečné. Osobně jsem na několika diskuzních fórech o navigacích, na které jsem svého času aktivně přispíval a prostě už tam nejsem, všude je ale můj účet aktivní. Rušit si tam účet, by mě nikdy nenapadlo. Tohle jsem myslel. Možná jsem divný, ale prostě je to můj názor. Nikoho tím ale neodsuzuji, jen je to z mého pohledu zbytečnost.

 4. redim napsal:

  Díky Tome za hezký článek! Vidím to stejně jako Ty a jsem ráda, že se na srazu řeší věci ohledně e-kouření a ne to, kdo je z kterého fóra. Sraz je a bude vždycky o lidech a na nás záleží, jaký si ho uděláme. Na všech srazech zatím byla vždy super nálada bez rozdílu toho, zda ten je doma na tom nebo onom fóru. Většina lidí, co znám (včetně mne), stejně chodí na obě fóra a nevidím na tom nic špatného.

  Draku, „kvíkala“ jsem já, pokud to takhle nazýváš. Nebylo v tom nic osobního, takhle bych zareagovala na příspěvek jakéhokoliv uživatele. Ztotožňuji se s Tomem, že rušit účet na fóru je zbytečné, ale je to každého věc.

 5. McMurphy napsal:

  Teda, tomsofte, ty jsi fakt případ pro psychiatry…evidentně ti tvá vrozená devótnost zabraňuje jakémukoli kritickému myšlení. Popravdě – lidi jako ty jsou průserem jakékoli změny, kdykoli, kdekoli. Klapky na očích a jedou si tu svou…:-)
  Tedy by mě osobně zajímala obdobná situace – pročpak nenapíšeš trpaslíkovi do vlákna že se SVD už dávno prodává i jinde a levněji ?
  To je , myslim, v souladu s tvým vyjádřením, ne ?

  Tomsoft : Nedal jsem nikde žádný link, jen jsem napsal, že u Trpaslíka to už je dávno a za poloviční cenu. Nic víc, nic míň.

  • TomSoft napsal:

   Áááááá, tady se někdo ve dvě ráno moc nudí 🙂
   McMurphy, ty si případ pro Chocholouška, to ti teda řeknu…. Evidentně jsi už dlouho nic a nikoho neprudil, tak hurá někam, co? Píšeš hlouposti. Proč bych nenapsal Trpaslíkovi, že má něco drahé? Nemám s tím problém, jen mě SVD nezajímá a nehledám jinde levnější cenu, kdybych hledal a našel, tak bych to napsal, s tím problém nemám, ale to stejně nepochopíš. A linky? No klidně si ho tady dej, tady není žádné fórum, tady jsi u mě na webu, tak si tady dej link jestli tě to uspokojí.

   • TomSoft napsal:

    Mimochodem, Trpaslík má SVD za 1862,- a „jinde“ ho mají za 2150,- tak co tu řešíš???

 6. McMurphy napsal:

  No, asi takto, Tomsofte.
  V individualitách českého vapingu lze nalézt jen málo křivějších a falešnějších lidí, než jsi ty. Ono vůbec nejde o aktuální ceny jednotlivých produktů. Ba dokonce ani nejde o to, že někomu je individuálně nějaký prodejce sympatický a nějaký není. Ale tvá faleš a křivost spočívá v tom, že ty to nepřiznáš. Ty několik let prosazuješ pro tebe příjemné prodejce…proti tomu nic. Ale ještě máš tu drzost se tvářit jako jakýsi “ otec – smířlitel „, který se pozastavuje nad rozhádoností českého vaperského hnutí…to je fakt moc. Tedy pro mě osobně jsi bezcharakterní křivák, bez ohledu na to, jaké ceny má právě ten který prodejce.

  • TomSoft napsal:

   Borisi, ty jsi fakt asi takový, jak tě popisují snad všichni a divil by ses, kdo to všechno je.
   Já jsem falešný a křivý? No dobře, mysli si co chceš, jsi mi ukradený, je mi to jedno. Ano, znám většinu prodejců z vapingu, ale to nejsem sám. Jsem jen normální člověk, nic víc. Je mi tě líto, ale vlastně není. Jen nevím, co těch několik let, jak říkáš, prosazuju za prodejce. Je mi jedno kde a co kdo nakupuje, to tu řešíš jen ty. A k žádnému prodejci nemám žádný jiný vztah, než ten, že tam něco koupím a zaplatím za to. Že zajdu nakoupit něco někam raději, je snad normální a dělá to tak snad každý normální člověk.
   A o ten „otec – simřitel“ jak píšeš, to je asi jen tvá představa, ne? Jen mě prostě sere, když se zase někde řeší, že ten se baví s tím a ten s tam tím. Ten nejde na sraz, protože je tam ten a podobně. To mě jen mrzí, ale jak vidím, tak je to furt stejné.

Přidávání komentářů uzavřeno.