Saber Touch Mod

Tak konečně dorazil Saber Touch Mod. Konečně proto, protože dopisovat si z autorem nebylo až tak složité, ale když Vám napíše špatně adresu dodání, tak to může trvat. Navíc, ještě na balík neuvedl, že je to dárek a tak to zůstalo na celnici v Praze. Musel jsem to řešit, že jsem to právě já a že je tam jen špatná adresa dodání. Nakonec to dopadlo dobře a grip je doma 🙂

Grip je vyroben z leštěného duralu a hliníku v kombinaci s leštěnou mosazí, která je lakovaná. Grip je 115 mm vysoký a jeho průměr v těle je 24 mm. Je osazen klasickým 510 závitem pro použité příslušenství. Spínání je zajištěno speciálním dotykovým tlačítkem, které reaguje na váš prst. Není třeba nic mačkat, stačí jen jemný dotyk a grip spíná. Je určen pro jednu baterii 18650 nebo 2x RCR123a, popřípadě passtrough.

 

Spínání je spolehlivé, ale pokud bych s ním vyšel do zimy, v rukavicích si ho nezakouřím 🙂 Jde o mechanický grip jako každý jiný, ale až tak to není pravda. Už mě nějak nebaví nabíjet baterie, i když ty velké 18650 nabízejí velmi slušnou výdrž, ale i ty potřebují sem tam nabíjet, což je pochopitelné. Já chtěl grip, který bude mít možnost i bez baterií, tedy „PassTrough“ . Co je Passtrough si můžete přečíst ve slovníku. Jinak jde o speciální adaptér, umožňující napájet Grip z USB portu a tak používat e-cigaretu bez použití baterie. Zároveň lze do něj vložit baterii 18650 a používat jako klasický Grip bez elektroniky. Vložit Kick modul jsem samozřejmě zkoušel a také to s baterii 18500 funguje. Ale je zde zádrhel, protože se baterie, tedy i Kick, vkládají ze spodní strany, což není nijak elegantní resp. vhodné pro Kick jako takový. Spodní mosaznou část lze odšroubovat, vyndat baterii 18650 a místo spodního mosazného krytu našroubovat jiný, ve kterém je zdířka pro 3,5mm jack právě pro připojení USB pastrough.

 

nebo pastrough modul s regulací napětí.

 

Ano, pokud tedy grip připojím na 3,5mm jack, mohu mít zároveň regulaci napětí od 3,3 – 11V. Po připojení k počítači, přes USB kabel, který je součástí sady, lze také využít pohodlného kouření, avšak na standardní napětí cca kolem 3,7V. Lze toto použít teda jak doma u PC nebo i v autě. Regulace napětí je možné jen ze zásuvky 230V, kde je adaptér, který napájí onu krabičku s možností regulace. Regulátor má sice pod zatížením mírné ztráty a to kolem 0,2 – 0,5V, ale to mi zase až tak nevadí, protože na nastavených 5V můžu kouřit skoro všechno co má kolem 2,5ohm i více. Na jednom atomizéru, který jsem zkoušel a má 4,7ohm jsem mohl vyzkoušet i nastavených 8,4V. Ve skutečnosti, tedy pod zatížením šlo do atty 7,8V a kouřilo se mi i z uší 🙂 11V jsem neměl odvahu vyzkoušet na ničem.

 

Samotný grip je celkem slušně zpracován. Líbí se mi hlavně lakované hlavy (spodní odjímatelná a horní, která je napevno). Sice mohl autor použít ten lak i na celém těle, ale to by už asi nebylo vodivé a nefungoval by tak dotykový spínač. Možná tělo přeleštím nějakou pastou, protože to autor mohl vyleštit lépe. Na některých místech se leskne více, na některých méně. Jediné mínus, které bych poslal na adresu autora – výrobce je osazení závitu 510. Je mírně nakřivo. A tak cokoli tam našroubujete delšího (na kratších to není tak vidět) je pak vidět to, že atomizér (cartomizér) je křivě nasazen. Toto křivé osazení komentoval také GrimmGreen, ale myslel jsem, že se autor nějak polepší a já budu mít jiný kus. Nestalo se tak. Nicméně na funkci to samozřejmě nemá vliv, ale grip za skoro $100 by mohl mít závit rovně.

 

V každém případě se mi grip moc líbí a hlavně, nemusím nabíjet ty baterky 🙂

Většinu času trávám u počítače, tak proč nepoužívat grip (jakýkoli), který vrazím do zásuvky nebo do USB a můžu tak pohodlně bafat a ještě si můžu regulovat napětí.

Zakoupeno na webu autora, kde je možné si poskládat na přání grip, barvy, vybavení, doplňky a příslušenství k tomuto gripu.