Flash ROM

Flash ROM

ASUS M10 – Flash

Jako každé zařízení, i toto se dá flešnout. Oficiální web s nějakým upgrade ROM mlčí (aspoň zatím)…
Postup fleše je jednoduchý a není třeba se obávat nějakých nepředvídatelných jevů, ale stát se může všechno.

Kde vzít ROMku?
Jako vždy je autor ROM mistr Pitka z Ce4You. Známe ho samozřejmě z dob, kdy se vařila ROM pro ASUS P535 a ASUS P750. I dnes, protože i Pitka vlastní toto zařízení, se dá očekávat, že Pitkovi ROMky nejsou nijak šizeny nebo že by se snad někdo obával, jestli budou fungovat a podobně. Vždy fungovaly, fungují a fungovat budou. Nebudeme zde rozebírat, co vše je a není v ROM by Pitka, na to je diskuziní fórum, kde se můžete připojit do debaty
Ukážeme si jen jak ROM dostat do zařízení ASUS M10.

Postup je jedoduchý.
Po stažení ROM (stáhneme ZIP soubor), rozbalíme archív, kde je jeden jediný soubor:
„M10_pitka.exe“ a uložíme ho do PC do libovolné složky, např. D:ROMka
Základ je, mít funkční propojení s PC přes USB kabel a za pomocí „Active Sync“ nebo „Centrum zařízení Windows Mobile“ se můžeme pustit do upgrade ROMky. „Active Sync“ nebo „Centrum zařízení Windows Mobile“ musí být funkční a OS musí zařízení M10 vidět. Není nutné nějaké synchronizace a podobně, ale je nutné, aby systém věděl, že nějaké zařízení ja na USB připojeno. Pokud tak je, můžeme spustit „M10_pitka.exe“ a dodržet to, co se na obrazovce PC objeví.

1) Spustíme soubor „M10_pitka.exe“

 

 

Po stisknutí tlačítka na posledním dialogu „Aktualizovat“ se zařízení samo restartuje do speciálního režimu „Boot Loader“ – „NEODPOJOVAT UAB KABEL“. V této době, může operační systém Windows v PC detekovat nový hardware a instalovat ovladače pro USB

To je v pořádku, necháme ovladače nainstalovat. V té době se již na displeji M10 objeví něco, co jsme zatím ještě na displeji neviděli – „NEODPOJOVAT USB KABEL“.
 

Na displeji M10 se nyní bude zobrazovat průběh fleše. Můžeme jen sledovat a nechat zařízení pracovat.

Po ukončení procesu budeme informováni hlášením z Windows

A zařízení se opět samo restartuje. USB kabel stále nebudeme odpojovat. Až se zařízení restartuje a na displeji M10 se objeví známé okno s informací o verzích ROM a rádia

Počkáme, až systém v PDA úplně nastartuje a až se zobrazí dialog, že probíhá instalace ExtROM (doplňkové programy od výrobce) můžeme zařízení odpojit od USB a počkáme, až se nainstaluje doplňkový SW od ASUS Garmin.

Hotovo, vše dobře dopadlo….

Stažení ROM:

Link na stažení ROM je na diskuzním serveru Ce4You

Původní a oficiální ROM (V6.26.0_Modem_V4.7.14_Ship_CSY_app_CZE00_V5.3.2)

Při náhodné reklamaci u prodejce je nutné mít samozřejmě oficiální ROM, která byla v zařízení při koupi tohoto zařízení. Protože původní ROM nelze nijak normálně a jednoduše zálohovat, nabízím zde a za to VELKÉ díky Pitkovi, který připravil tu oficiální ROM pro pozdější použití. Takže není se čeho obávat a pokud bude nutné zařízení reklamovat, stačí jen flešnout tuto oficiální ROM.

1. Oficiání CZ ROM pro ASUS M10 – samorozbalovací EXE soubor. Flešovat je možné z prostředí Active Sync z Windows.

2. Oficiání CZ ROM pro ASUS M10 – samorozbalovací EXE soubor. Flešovat je možné přes bootloader. Tato druhá možnost je v případě, že například zařízení nekomunukuje s PC.

Heslo pro rozbalení je: tomsoftware

FLASH ROM s .abi balíčku

Může se stát, že Pitkovi ROMky budou distribuovány pouze v .ABI balíčku. Jinými slovy ROMku tvoří pouze soubor s příponou ABI. Tyto případy mohou nastat, pokud autor uvolní např. testovací verzi ROM, která nebude „zabalena“ v EXE souboru nebo pokud autor ROM na tohle jen zapomene 🙂

V tomto případě je nutný flash provést s použitím extra prográmku „USB Loader“. Postup flešování je trcohu jiný než výše uvedený postup pro EXE soubor.

1. Zařízení je třeba uvést do režimu USB Loaderu. To zařídíme tak, že budeme postupovat jako při Hard Resetu, to je, držet VOLUME DOLŮ a reset stylusem. Objeví se černá obrazovka, tlačítko VOLUME už nedržíme a v tomto okamžiku stiskneme jednou tlačítko VOLUME NAHORU. Na displeji se objeví uprostřed 2 (nebo 4 – podle typu loaderu v zařízení) tlačítka. Na jednom z nich je USB Download. Stistkneme toto tlačítko a na displeji se objeví informace, že zařéízení čeká na spojení. V tomto okamžiku je zařízení připraveno přijmout ABI soubor z PC.

Uživatelé Windows 7 x64

Je nutné použít pouze metodu 1. s tím, že na displeji klikneme na tlačítko SD Download.

2. Připojím USB kabel a spustíme v PC soubor „_.bat“, který nám v PC ukončí procesy Active Syncu nebo Centrum zařízení Windows Mobile a spustí vlastní flešovací proceduru.

Tyto dva soubory („_.bat“ a „USBLoader.exe“) se budou hodit i do dalších verzí ROM. Takže si je uchováme v PC na horší časy 🙂 V budoucnu můžeme před každým flešnutím ROM z ABI souboru jen zkontrolovat jestli se vlastní soubor s ROMkou jmenuje „M10_ALL_WWE.abi“ pokud ne, tak to takto přejmenujeme nebo upravíme soubor „_.bat“ aby se odkazoval na ten ABI soubor.

Dál je již postup stejný …. počkáme až se vše dokončí a flešovací procedura se sama ukončí.

POZOR:

Flešovací procedura pro ABI je pouze pro Windows XP. V nových OS (Windows Vista nebo Windows 7) tohle nezkoušejte.
Pro zkušenější uživatelé jen tip na VmWare.

Soubory ke stažení:

USB Loader

O tomto diskutuje “Flash ROM

  1. Michal Čížek napsal:

    mám prosbu,marně hledám na netu ke stažení poslední Pitkův firmware M10 627.sehnam jsem je abi soubor,potřeboval bych exe,díky.

    • Michal Čížek napsal:

      díky moc,máš pravdu,nebyl to exe soubor.Flash jsem prováděl tak,že jsem rom zkopíroval na SD Card a v boot loaderu vybral tuhle možnost.Win Xp nemám nainstalovaný a win 7 32 bit…

Přidávání komentářů uzavřeno.