MTP v.0.5

Manila Today Page (MTP)
aneb další vychytávka z XDA
(HTC s novým TouchFLO3D) verze 0.5.0.0

Z názvu programu „Manila Today Page (MTP)“ je to asi zřejmé. Ano, jde o plugin – doplněk pro HTC zařízení, resp. plugin do TouchFLO3D (TF). Kdo ho na svém zařízení nepoužívá, dál číst nemusí 🙂

Jde o náhradu resp. přidání ke stávajícímu TF ještě i klasickou obrazovku Dnes.

Programů a doplňků, které řeší klasickou obrazovku Dnes na TF je celá řada. No, asi ne celá řada, ale vzpomeneme asi ty nejznámější, kterými jsou Manila Control a Second To Day. Všechny doplňky sice fungují a vždy jsem byl spokojen, ale vždy na mém PDA dlouho nevydžely (Manila vždy nějak přenastaví HW tlačítka, Secon ToDay je o dost pomalejší)

Tato aplikace se jako jediná umí naprosto integrovat do systému TF.
Přidá novou nebo nahradí stávající záložku v TF a my tak máme velice komfortně zobrazenou klasickou obrazovku Dnes.
Obrázek

Jak to funguje?
Vcelku jednoše a pro správnou funkci je třeba dodržet pár pravidel.
Než začneme instalovat, rozmyslíme si kde se bude klasická obrazovka Dnes zobrazovat.
Pokud se rozhodneme pro nějakou záložku, kterou nepoužíváme a je nyní vypnuta v nastavení, tak ji nejdříve zase zapneme a posuneme nejlépe někam dopředu, třeba hned vedle Home z TF nebo necháme programem vytvořit novou.
Obrázek

Tak, nepotřebou záložku máme již zobrazenou a můžeme tedy instalovat.
Instalace je jednoduchá a je stejná jako jakýkoli jiný program. Po instalaci se v programech přidají dva nový zástupci. MTP Configurator a MTP Loader.
Obrázek
Podle názvu je jasné co asi k čemu slouží. Tak jdeme konfigurovat.
Spustíme MTP Configurator. V záložce Main, nahoře v nabídce „Target Page“ vybereme tu záložku, kterou jsem si připravili pro náš účel můžeme ji přiřadit pro MTP. Zbytek na této stránvce jsem neměnil. Lze tam ještě nastavot extra obrázek pro tuto naši novou obrazovku Dnes, nastavit vlastní velikost záložky. Dole na záložce Items si už vybereme, které moduly chceme na naší nové obrazovce vidět. Jak lze vidět na obrázku, tak integrovat do obrazovky dnes nejde zase tak úplně všechno.
Obrázek Obrázek
Samozřejmě, NESMÍME vybrat TouchFLO 3D, to by se asi děly věci, kdyby nám v TF na obrazovce MTP se spouštělo znovu TF a tak pořád dokola. Tak tedy vybereme co potřebujeme a můžeme vše uložit tlačítkem Apply (dole). Aplikaci potom můžeme zavřít. Aby to hned fungovalo a nemuseli jsme proto restartovat zařízení, tak ihned po nastavení MTP se přesuneme do TF na záložku s Nastavením, tam vybereme All Settings a na kartě Personal (osobní) klikneme na ToDay (Dnes) a vypneme TouchFLO3D, klineme na OK, pár sekund počkáme až se celé TF vypne (cca 5sec) a pak jej znovu stejným způsobem zapnem. Jde o to restartovat jen TF ne celé PDA.
Obrázek
Až se TF znovu spustí, přejdeme do programů a spustíme ten druhý, nový – MTP Loader, počkáme na dialog, který nás bude informovat, že bylo vše správně spuštěno, klineme na OK a je to …
Nyní se už v naší nové záložce, kterou jsem vybrali na začátku, budou zobrazovat moduly, které jsem vybrali.
Pokud se nebude chctít nějak lopotit s tímto Zapnou – Vypnout TF a spustit MTP Loader, tak po nastavení v MTP Configurátoru, jednoduše restartujte celé zařízení. Mě se nechtělo. Pokud budeme chtít v budoucnu přidat nějaký např. nově instalovaný program, zase na obrazovku Dnes, je nutné tento proces opakovat. Moduly se tam zobrazí vždy po restartu TF a MTP, takže buď restart zařízení nebo ruční VYP-ZAP ….
Obrázek

Když jsem tuto aplikaci viděl poprvé, moc se mi to líbilo, protože jako jediná se umí opravdu nacpat přímo do TF.
Možná nějak autor „blezalex“, nějak vyřeší v dalších verzích nějakou lepší a rychlejší možnost aktualizace modulů na obrazovce Dnes, ale zase na druhou stranu, pokud si tam teď něco přidám, jak často to měním Autor „blezalex“, zase kde jinde než na XDA už vydal několik verzí a celkem vždy se objevilo něco nového, přidal nové zařízení, tak se určitě něčeho dalšího dočkáme.
Od verze 0.4.0.0 je funkční konečně také Landscape a vertical scroll

Stažení zde:
Manila Today Page (MTP)

__________________________________________________________________________________
Autor programu:
Manila Today Page (MTP)

Upozornění:
Tento doplněk nemusí správně fungovat na všech současných ROM s WM 6.5