El. inhalátor II.

Elektronický inhalátor – po třech měsících

Po téměř třech měsících užívání el. inhalátoru jsem si řekl, že napíšu něco jak se na to celé dívám s nějakým odstupem času…. V první řadě, ani po těch třech měsících se nepovažuji za nějakého zkušeného uživatele, ale spíš za stále začínajícího. Ano, nějaké ty drobné poznatky člověk samozřejmě získá z vlastní zkušenosti, spousta se toho dozví na diskuzních fórech, kterých je na internetu několik (píšu pouze o českých) a o některých si řekneme něco později. Nejdůležitější a asi nejlepší je, když si to člověk vyzkouší sám. Nepatřím k lidem, kteří si něco přečtou na internetu a když všichni říkají, že je to dobré, tak to bude dobré i pro mě. Každý jsme jiný a to, co chutná nebo vyhovuje jednomu nebo třeba i deseti, nemusí chutnat nebo vyhovovat dalšímu nebo deseti. A tak jsem chtěl vyzkoušet opravdu skoro všechno. Myslím tím všechen ten hardware, který se pro e-kouření v současné době používá a je dostupný.

I když rychlost s jakou se vše vyvíjí, je celkem velká, tak existuje několik základních typů elektronických inhalátorů a tím, i několik typů uživatelů (těch aktuálních). Někdo používá klasické atomizéry s přímím kapáním nebo tank či cart systém. Jak jsem již psal, vyzkoušel jsem všechny a každý ten způsob může více či méně vyhovovat různé skupině uživatelů.

Asi nejznámější kus hardware pro přímé kapání liquidu je “Atomozér LR510”

lr510

nebo “Atomizér LR306”

lr306

Oba tyto druhy se používají pro přímé kapání liquidu. Musím říct, že požitek s e-kouření je u obou zcela výjimečná a dle mého názoru nejlepší. Samozřejmě není vhodná při jízdě v autě, při chůzi a podobně, protože musíte liquid z lahvičky nakapat do náustku. Doma ale nic lepšího neznám. Samozřejmě tento způsob nemusí vyhovovat jiným uživatelům, kteří raději použijí nějakou tu patronu nebo cartrige

cart510

či tank systém,

tank

popřípadě něco jako toto (clearomizér)

ce2

nebo hodně známý cartomizér eGo-W

který naplní dle objemu daného hardware a neřeší nějaké kapání liquidu a podobně. Všechny tyto záležitosti potřebují menší či větší údržbu, ale zase záleží na ceně. Všechny tyto uvedené cartrige či tanky a podobně jsou pouze spotřební zboží a tak je jejich životnost různá a po čase jsem nuceni koupit nové. Ceny těchto “zásobníků” jsou cca od 40kč – 200kč. V tomto případě neplatí ono známé “čím levnější, tím horší”. Osobně jsem vyzkoušel všechny tyto uvedené + nějaké další, které ale jsou zase na podobném principu.

Největší “grády” má samozřejmě LR306 a to jak sílu, tak chuť, ale je to pouze pro užívání někde v klidu. Naopak třeba zmiňované eGo-W je velmi dobré a to jak na používání, životnost, tak i na údržbu. Cena je cca 150,- a životnost může být i něco přes jeden měsíc. Ta životnost je ale pouze orientační a neznamená to, že tomu tak bude vždy a za všech podmínek. Hodně záleží na typu náplně (liquidu), který použijeme. Například náplň typu karamel a podobné nebo velmi husté liquidy s větším obsahem složky VG (Vegetable glycerin), Vám životnost uvedených sníží.

Když  už je řeč o liquidu, tak bych jen zmínil, že lze zakoupit opravdu velké množství příchutí snad všeho na co je zrovna chuť. Stejně tak se dají liquidy míchat ručně a vlastní výrobou liquidu si “vyrobíte” vždy jen to, na co máte chuť. O míchání jako takovém doporučuji si přečíst rady a typy zkušených míchačů. Osobně jsem ve fázi velmi malých zkušeností s tvorbou vlastních liquidů a mohu jen říct, že vše je hodně individuální a je nutné to prostě vyzkoušet.

Stejně tak doporučuji vyzkoušet i jiné druhy zařízení, protože vlastní zkušenost je ta nejlepší.

Co kde zjistit? Kde něco nakoupit?

Čerpám a jsem členem několika diskuzních fór, jako např. svetcigaret.cz a nakupuji v různých e-shopech. Většina slušných e-shopů má své zastoupení i na těchto diskuzních fórech, takže je možné se dočíst od samotných prodejců co je kde nového a od uživatelů jejich zkušenosti s konkrétním e-shopem.

Moje sbírka hardware

002_a  

Pokud jste ve fázi rozhodování jaký typ el. inhalátoru si pořídit, jestli to opravdu funguje, jak je to s cenou, tak doporučuji navštívit výše uvedená diskuzní fóra (nebo i jiná) a začíst se do informací, které tam píšou uživatelé. Za sebe mohu říct, že jsem chtěl vyzkoušet spoustu modelů, chutí a způsobů a pro začínající bych doporučil nějakou sadu (Start KIT), kde ve většině případů najdete kompletní 2 kusy celých inhalátorů (2x baterie, 2x atomizér nebo cartomizér, náustky, nabíječku, někteří prodejci ještě přidají nějaký ten zkušební liquid a podobně. Pokud jste např. manželé (nebo jinak…) a zvažujete koupi jedné takové sady pro společné užívání, vězte, že to není úplně ideální. Každý budete mít jen jeden inhalátor, jednu baterii a jednu jedinou nabíječku o kterou se budete tahat. Také je vždy dobré mít nějaký ten atomizér či kartomizér v zásobě. Může se stát, že inhalátor spadne na zem nebo se jinak mechanicky poškodí a vy budete… víte kde 🙂 Proto jeden kuřák = jedna sada. Baterie jsou ve většině případů v těch sadách 650mAh popřípadě 1100mAh. Jako je na výše uvedeném obrázku zleva:
1100mAh, 650mAh a to velké, stříbrné je trochu jiná, větší baterie Silver Bullet s baterií 3000mAh. Možnosti jsou celkem velké. Určitě to není vhodný dárek pro kuřáka, protože nejdůležitější je, aby sám kuřák si chtěl něco takového pořídit. Proto se raději před nákupem mírně poptejte co na to říká….

Dále třeba existuje i něco zcela jiného, co vypadá všelijak…., ale inhalátor neboli vaporizér to je.

V konkrétním modelu s názvem Revolution V2 je 1400mAh baterie, naplnit se to dá 10ml liquidu a vydrží Vám to hóóódně dlouho 🙂

Z již zmiňovaných sad je to například inhalátor „eGo-W“

a mnoho dalších….

To by bylo zatím vše, pokud budete mít nějaký dotaz, zeptejte se na fóru, kde jsou daleko zkušenější uživatelé, kteří Vám s Vaším konkrétním problémem pomohou.